Duyuru

SİLAH TAMİR, BAKIM, ONARIM VE İŞYERİ AÇMA KURSU

SİSİAD olarak Derneği’mizce, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nca 15.10.2023 Pazar günü yapılacak olan SİLAH TAMİR, BAKIM, ONARIM VE İŞYERİ AÇMA SINAVI’na yönelik olarak, 14.10.2023 Cumartesi günü saat; 09.00-16.00 saatleri arasında sınava katılacak olan adaylara Dernek Merkezinde, EĞİTİM KURSU düzenlenecektir.
Katılmak isteyen adayların www.sisiad.org.tr duyuru ekinde bulunan,Kurs Başvuru Formunu doldurarak, Derneğimiz E-Mail (info@sisiad.org.tr) adresine göndermeleri rica olunur.

Derneğimizce, müracaat eden adaylar aranarak irtibat sağlanacaktır.
Kurs ücreti Yönetim kurulumuzca 5000 (Beşbin)TL olarak belirlenmiştir.
İLGİLİLERE ÖNEMLE DUYURULUR.

Duyuru

05.08.2023 Olağan Genel Kurul Toplantısı

Dernek yönetim kurulumuz 05.08.2023 tarihinde dernek merkezinde toplanarak;

 

Derneğimizin Olağan genel kurul toplantısının, 31.08.2023 tarihinde saat 11.00 de dernek merkezi adresinde yapılmasına, çoğunluğun sağlanamaması halinde 28.09.2023 tarihinde aynı yer ve saatte aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere yapılmasına, genel kurulun üyelerimize dernek sitemizden duyuru yapılarak bildirilmesine karar verilmiştir.

 

GÜNDEM:

1-Açiliş ve yoklama

2-Divan seçimi

3-Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması

4-Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması

5-Denetim kurulu raporunun okunması

6-Yönetim ve Denetim kurullarının ibra edilmesi,

7-Yönetim ve Denetim kurullarının seçimi

8- Dilek ve Temenniler, kapanış.

Emniyet Genel Müdür Yardımcımız Sayıın Adem ÇAKICI Ziyaretimiz

SİSİAD olarak Emniyet Genel Müdür Yardımcımız Sayıın Adem ÇAKICI ziyaret edilerek, genel sorun ve öneriler konusunda görüşme sağlanmıştır.Bizleri Misafir olarak konukseverliği ile ağırlayan Sayın Genel Müdürümüze teşekkür eder, saygılar sunarız.

ATO (Ankara Ticaret Odası)Başkanımız Sayın Gürsel BARAN Ziyaretimiz

SİSİAD olarak ATO (Ankara Ticaret Odası)Başkanımız Sayın Gürsel BARAN ile sektörel konular üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuş,çözüm noktasında her türlü desteği bizlere vereceğini ve en kısa zamanda Derneğimizi ziyarete geleceklerini ifade etmişlerdir.
Kendisine göstermiş olduğu nezaket ve misafirperverliği için SİSİAD ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız.

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ….

GES Duyurusu

Enerji temin ve üretimi Global dünya ve  Ülkemiz açısından çağımızın en büyük sorunları arasında ön sıralarda  yer almaktadır. Konunun çözümüne yönelik Sayın Cumhurbaşkanı’mızın da

Yeşil enerjiyi destekleyen açıklamaları sonrası  teşvik kapsamında 5209 sayılı kararname  yürürlüğe girmiştir.

 

Bu doğrultuda sektör üretici firmalarımız açısından da  Ülke genelinde artan elektrik fiyatları önemli bir sorun ve gider kaynağı teşkil etmekte, üreticilerimizi alternatif enerji arayışına yönlendirmektedir. Bu alternatifler arasında GES(Güneş Enerjisi Santrali) Ülkemiz Jeopolitik ve iklimsel konumu uyarınca ilk sırada yer almaktadır.

Bu çerçevede  sivil  kullanım amaçlı patlayıcı madde üretim/depolama tesisi sınırları içerisinde yer alan tesis binalarına(çatı,dış cephe yüzeyi) veya arazi üzerine tesisin kendi elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla lisanssız güneş enerjisi santrali kurulumu hususunda Derneğimize iletilen sektör üretici firmalarımızın yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle, tarafımızdan yapılan girişimler neticesinde ,GES kurulumuna  yönelik kriterlerin belirlenmesi ve mevzuata uygunluk açısından gerekli değerlendirmeleri yapmak amacı ile SİSİAD, , Sanayi Genel Müdürlüğü , Emniyet Genel Müdürlüğü ,konularında uzman personel ve üretici firmalarımızın da katılımlarıyla yapılan toplantılar neticesinde,

 

Sivil  kullanım amaçlı patlayıcı madde üretim/depolama tesisi sınırları içerisinde yer alan tesis binalarına (çatı,dış cephe yüzeyi) veya arazi üzerine tesisin kendi elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla lisanssız  (GES) güneş enerjisi santrali kurulumunun  ekte sunulan toplantı tutanağında belirlenen kriterler çerçevesinde UYGUN olduğu  kararı alınarak,imza altına alınmıştır.

           

 

            SEKTÖRÜMÜZE HAYIRLI OLSUN.

 

            BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ…….

20. Olağan Genel Kurulu Toplantımız

Derneğimizin, 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü yapılan 20. Olağan Genel Kurulu üyelerimizin yeter sayı ile katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Yapılan Genel Kurulumuzda 19. Dönem içerisinde yürütülen başarılı çalışmalar ile önümüzdeki dönem içerisinde yürütülecek projeler, sektörel sorunlar dile getirilerek, SİSİAD AİLESİ olarak birlikte çalışmalarımıza ilk günkü azim ve kararlılıkla devem edileceği vurgulanmıştır.

SİSİAD AİLESİ olarak, Kurullarımızda görev alan tüm arkadaşlarımıza başarılı çalışmalar  dileriz.

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ…….

ÖZEL GÜVENLİK DENETLEME BAŞKANLIĞI
DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROJELERİ
(ÖGNET, PATBİS, ASİP)

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nın, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun  da katılımlarıyla düzenlemiş olduğu, ÖZEL GÜVENLİK DENETLEME BAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROJELERİ (ÖGNET,PATBİS,ASİP) tanıtım toplantısına sektörümüzü temsilen SİSİAD olarak davet edilmemiz üzerine, katılım sağlanarak stand açılmıştır.

Sektörel  sorun, talep ve önerilerimiz Derneğimizce en üst düzeyde dile getirilmiştir.

SİSİAD  standını ziyaret ederek ürünler hakkında bilgi alan Sayın Bakanımız Süleyman SOYLU ‘ ya ve Bakan Yardımcımız Muhterem İnce ‘ye teşekkür ederiz.

SİSİAD AİLESİ OLARAK,
İLK GÜNKÜ AZİM VE KARARLILIKLA NİCE BAŞARI DOLU GÜNLERE….

Haber & Etkinlik

GPS TAKİP SİSTEMİ

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nın 17.03.2021 tarih ve 373-1433-37556
sayılı yazısı ile Patlayıcı Madde Nakli yapan tüm araçların GPS Araç Takip Sistemi ile
takip edileceği bildirilmiştir.
SİSİAD olarak anılan Daire Başkanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde sisteme
dahil olan Yivsiz Tüfek Fişeği ve aksamları ile 20 kg.a kadar Barut ve Kurusıkı Ses
Mermisi aksamları taşıyan araçlar bu talimattan muaf tutulmuştur.
SİSİAD AİLESİ OLARAK,
İLK GÜNKÜ AZİM VE KARARLILIKLA NİCE BAŞARI DOLU GÜNLERE….

GPS TAKİP SİSTEMİ

Sisiad Öncülüğünde Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkında Yönetmeliğin İptali için Dava Açılmıştır...

Sisiad organize ve koordinesinde, 17 Aralık 2019 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Ses ve Gaz Fişeği atabilen Silahlar Hakkında Yönetmelik’in  Sektör üzerindeki etkisi konusunda çalıştay düzenlenmiş ve hukuki zeminde gerekli girişimlerin başlatılması kararı alınmıştı.