Haberler

Sisiad Öncülüğünde Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkında Yönetmeliğin İptali için Dava Açılmıştır…

Sisiad Öncülüğünde Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkında Yönetmeliğin İptali için Dava Açılmıştır...

Sisiad organize ve koordinesinde, 17 Aralık 2019 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Ses ve Gaz Fişeği atabilen Silahlar Hakkında Yönetmelik’in Sektör üzerindeki etkisi konusunda çalıştay düzenlenmiş ve hukuki zeminde gerekli girişimlerin başlatılması kararı alınmıştı.

Alınan karar doğrultusunda SİSİAD Avukatları Sayın Ramazan Eray Gürel ile Sezen Sezgi ERASLAN’ın yoğun gayret ve çalışmaları ile Sektör firmalarımız AKSA Silah, RETAY Silah, KUZEY Silah, VOLTRAN Silah ve ATAK Silahın katılımlarıyla 17 Aralık 2019 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Ses ve Gaz Fişeği atabilen Silahlar Hakkında Yönetmeliğin Yürütmeyi Durdurma İstemli talebi ile iptali için 23.01.2020 tarihinde Danıştay Başkanlığına dava açılmıştır.

SİSİAD olarak, bugün olduğu gibi her zaman ve zeminde sektörel sorunların çözümü ve gelişimine katkıda bulunulması noktasında üyelerimizin yanında yer alarak, çalışmalarımıza var gücümüzle devam edeceğimizi bir kez daha tüm sektör ve üyelerimize duyurmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Birlikte daha güçlüyüz….

2 thoughts on “Sisiad Öncülüğünde Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkında Yönetmeliğin İptali için Dava Açılmıştır…

  1. M.Abdullah Ataman dedi ki:

    Çok iyi bir girişimde bulunmuşsunuz..sektör bitme noktasına gelmişti zaten.suç işleyene ceza yok gibi bir durum var.illegal kişiler şehirlerde kuru sıkıyla yada av tüfeğiyle ateş ediyorlar.bunlar cezalandırılacaklarına
    yasal çalışan av bayilerine gereksiz yaptırımlar getiriyorlar.gereksiz yaptırımlar av bayilerini cezalandırıyor illagaliteyi ise artırıyor.sadece üstlerine yaranmak için işi bilmeyenler yönetmelik çıkarmasın artık.bana kalırsa bilerek sektör bitirilmek isteniyor.saygılarımla.

  2. Mehmet Emin IRMAK dedi ki:

    Bu zamana kadar kimsenin umursamadığı sektör sayenizde dikkat çekecektir inşallah. Hak aramanın zor olduğu bir dönemde yapmış olduğunuz girişim için siz değerli büyüklerime teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.